Navoiyda 3 kishining o‘limiga sabab bo‘lgan avtohalokatni sodir etgan uquvsiz haydovchi uzoq muddatga qamaldi
U “Zarafshon-Navoiy” yo‘nalishida akasiga tegishli Lacetti mashinasini boshqarib kelayotib, quvib o‘tish qoidalarini qo‘pol ravishda buzgan. Oqibatda Lacetti qarama-qarshi yo‘nalishda kelayotgan Nexia bilan to‘qnashgan hamda 3 kishi vafot etgan.
Navbahor tumanida yashovchi 27 yoshli Ramza Hamdamov 2021 yilning 12 avgust kuni “Zarafshon-Navoiy” yo‘nalishida Lacetti mashinasini boshqarib kelayotib, Konimex tumani hududidan o‘tgan xalqaro ahamiyatdagi A-379 avtomobil yo‘lining 81-82 kilometri oralig‘ida qarama-qarshi yo‘nalishda kelayotgan Nexia mashinasi bilan to‘qnashib ketgan. Avtohalokat oqibatida Nexia mashinasi haydovchisi va 1 nafar yo‘lovchi shifoxonada, yana bir nafar yo‘lovchi esa voqea joyida vafot etgan.
2022 yil 9 fevral kuni jinoyat ishlari bo‘yicha Konimex tuman sudida mazkur avtohalokatga doir ish ko‘rib chiqilgan hamda Lacetti haydovchisi Ramza Hamdamov Jinoyat kodeksining 266-moddasi 3-qismining “a” bandida nazarda tutilgan jinoyatni sodir etganlikda aybdor deb topilgan. Sudda Lacetti mashinasida yo‘lovchi sifatida kelayotgan jabrlangan fuqarolarning barchasi Ramza Hamdamov mashinani uquvsiz boshqarganini ta’kidlashgan.
Jinoyat ishlari bo‘yicha Konimex tuman sudi raisi Maqsud Rayimovning Kun.uz’ga ma’lum qilishicha, sud hukmi bilan Ramza Hamdamov 3 yil muddatga transport vositalarini boshqarish huquqidan mahrum qilingan. Shuningdek, unga 7 yil 6 oy ozodlikdan mahrum qilish jazosi tayinlanib, avtohalokat oqibatida Nexia mashinasiga yetkazilgan 42 mln 140 ming so‘m zarar undiriladigan bo‘ldi.

В Навои нетрезвый водитель совершил ДТП, в результате которого погибли 3 человека
Он грубо нарушил правила обгона, управляя автомобилем Lacetti, принадлежащим брату, по маршруту” Зарафшан-Навои”. В результате Лачетти столкнулся с Нексией, двигавшейся в противоположном направлении, погибли 3 человека.
27-летний житель навбахорского района Рамза Хамдамов 12 августа 2021 года, управляя автомобилем Lacetti по маршруту “Зарафшан-Навои”, на 81-82 километре автодороги международного значения а-379, проходящей по территории Канимехского района, столкнулся с автомобилем Nexia, двигавшимся в противоположном направлении. В результате ДТП водитель “Нексии” и 1 пассажир находятся в больнице, еще один пассажир скончался на месте.
9 февраля 2022 года в Канимехском районном суде по уголовным делам было рассмотрено дело по данному ДТП и водитель Lacetti Рамза Хамдамов был признан виновным в совершении преступления, предусмотренного пунктом “а” части 3 статьи 266 Уголовного кодекса. На суде все пострадавшие граждане, прибывшие в автомобиле Лачетти в качестве пассажиров, утверждали, что Рамза Хамдамов управлял автомобилем без образования.
Председатель Канимехского районного суда по уголовным делам Максуд Райимов Kun.uz как сообщает ИА KrasnoyarskMedia, по приговору суда Рамза Хамдамов был лишен права управления транспортными средствами сроком на 3 года. Также ему назначено наказание в виде 7 лет 6 месяцев лишения свободы с возмещением ущерба в размере 42 миллионов 140 тысяч сумов, причиненного автомобилю Nexia в результате аварии.
В Навои пресечена деятельность группы экстремистов “петушиные бои”
Авиакатастрофа, в которой погибли 200 человек: почему разбился самолет, летевший из Карши
Они совершали преступления, связанные с коррупцией и злоупотреблением служебным положением. Об этом сообщил прокурор Навоийской области Бахтиер Ахмедов…