Dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari texnologik parkidan maʼlum qilishlaricha, mGovAward davlat mobil ilovalari ishlanmasi uchun respublika tanlovining ikkinchi toʻlqini boshlanmoqda.
Tanlov Dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari texnologik parki, Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi, Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi hamda Birlashgan Arab Amirliklari hukumati bilan hamkorlikda oʻtkazilmoqda. Unda talabalar va oʻquvchilar ishtirok etishlari mumkin.
Tanlov taʼlim, sogʻliqni saqlash, sayyohlik, transport va logistika, tadbirkorlik, ekologiya va toza energiya, pul va soliqlar, qonunchilik kabi 8 yoʻnalish boʻyicha oʻtkaziladi.
Unda ishtirokchilar ushbu yoʻnalishlardan biri boʻyicha davlat sektori uchun mobil ilova ishlab chiqishi kerak boʻladi.
Tanlovning pul mukofoti xuddi oʻtgan yildagi kabi 100 ming AQSH dollarini tashkil etadi. Tanlov haqidagi batafsil maʼlumotlar mGovAward tanlovi rasmiy taqdimotining onlayn-translyatsiyasida maʼlum qilinadi.
Marosim 11 dekabr kuni 11:00 da boshlanadi.
mGovAward mobil ilovalar boʻyicha birinchi tanlov 2019-2020 yillarda 5 ta yoʻnalish boʻyicha oʻtkazilgan edi.

Как сообщили в технологическом парке программных продуктов и информационных технологий, стартует вторая волна республиканского конкурса на разработку государственных мобильных приложений mGovAward.
Конкурс проводится в сотрудничестве с технологическим парком программных продуктов и информационных технологий, Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций, министерством инвестиций и внешней торговли, а также Правительством Объединенных Арабских Эмиратов. В нем могут принимать участие студенты и воспитанники.
Конкурс проводится по 8 направлениям: образование, здравоохранение, туризм, транспорт и логистика, предпринимательство, экология и чистая энергия, деньги и налоги, законодательство.
В нем участники должны будут разработать мобильное приложение для государственного сектора по одному из этих направлений.
Денежный приз конкурса составляет 100 тысяч долларов, как и в прошлом году. Подробная информация о конкурсе будет представлена в онлайн-трансляции официальной презентации конкурса mGovAward.