Amalga oshirilgan bunyodkorlik ishlari natijasida uchib ketuvchilar uchun moʻljallangan bu zal ikki barobarga kengaytirildi va mazkur zalda soatiga avvalgi 200 oʻrniga 400 nafar kishiga xizmat koʻrsatish imkoni tugʻildi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2021 yil 30 apreldagi “Fuqaro aviatsiyasi korxonalarini transformatsiya qilish va qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qaroriga muvofiq, Qarshi xalqaro aeroporti infratuzilmasini, yoʻlovchilarga koʻrsatilayotgan xizmatlar sifatini yaxshilash maqsadida aerovokzal kompleksida rekonstruksiya ishlari amalga oshirilmoqda. Ilgariroq qaror ijrosi doirasida uchib keluvchilar uchun moʻljallangan zal kengaytirilib, unga zamonaviy, yirik quvvatli yuk yetkazish lentasi, boshqa uskuna va jihozlar oʻrnatilgandi.
Ayni paytda esa qurilish ishlari aerovozkalning fasad qismiga koʻchgan va uni Qarshi shahridagi fusunkor binolardan biriga aylantirish, aeroportda yoʻlovchilarga yuqori darajada qulayliklar yaratish koʻzda tutilgan.

Завершены строительно-ремонтные работы и оборудование обновленного летного зала аэровокзального комплекса международного аэропорта Карши Кашкадарьинской области.
В результате проведенной созидательной работы этот зал для летчиков был расширен в два раза, что позволило обслуживать 400 человек в час вместо прежних 200.
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан “О мерах по трансформации и поддержке предприятий гражданской авиации”от 30 апреля 2021 года в целях улучшения инфраструктуры международного аэропорта Карши, качества услуг, оказываемых пассажирам, в аэровокзальном комплексе проводятся работы по реконструкции. В рамках исполнения ранее принятого решения был расширен зал для летчиков, установлена современная лента для доставки крупногабаритного груза, другое оборудование и оборудование.
В настоящее время строительные работы перешли на фасадную часть аэровокзала, предусматривающую превращение его в одно из красивейших зданий города Карши, создание высокого уровня комфорта пассажиров в аэропорту.