Oʻzbekistonda TikTokʻni butunlay bloklash taklif qilindi
“Adolat” sotsial-demokratik partiyasi faollari Oʻzbekistonda TikTokʻni butunlay bloklashni taklif qildi. Bu haqda partiya axborot xizmati xabar berdi.
Samarqandda 14 yoshli yigit Oʻ.A. mahalladoshi 53 yoshli F.R.ning yuz qismiga tepib, qochib ketgandi. Holatni Oʻ.A.ning tanishi 15 yoshli R.K. tasvirga olib, ijtimoiy tarmoqlarga tarqatgan. Bu boʻyicha Oʻ.A.ning ota-onasiga nisbatan oʻrnatilgan tartibda hujjatlar rasmiylashtirilmoqda. Shuningdek, boʻlib oʻtgan hodisa maktab rahbariyati ishtirokida muhokama etilgan.
Qolaversa, voyaga yetmagan bola sport bilan shugʻullanib kelgani aytilgan. Videolarda aytilganidek, yigit TikTokʻchi yoki tarmoq faoli boʻlmagan.
Partiya mazkur tarqalgan xabar yuzasidan TikTok ijtimoiy tarmogʻini mamlakat hududida butunlay bloklashga chaqirdi. “Koʻr-koʻrona mashhurlikka oʻch yoshlar ongini zaharlab, ijtimoiy tarmoqda shuxrat qozonishga ʻoltin koʻprikʻ vazifasini oʻtayotgan TikTokʻka tiktokerlarimiz VPN orqali ulanish imkoniyati borligi bu masalani ham oʻrganib chiqish zarurligini koʻrsatadi.
Xastalikni davolashdan koʻra, uning oldini olgan afzal. Shunday ekan berkitayotgan kasalligimizni istimasi oshkor qilib turgan bir vaqtda xaqiqatga tik boqaylik. Toki kun kelib arzimasdek koʻringan yaramiz kattalashib, butun boshli tanamizni yeb bitirmasin”, deyiladi taklifda.

В Узбекистане предложили полностью заблокировать TikTok
Активисты Социал-демократической партии” Адолат ” предложили полностью заблокировать TikTok в Узбекистане. Об этом сообщает пресс-служба партии.
14-летний парень в Самарканде.A. сосед по комнате 53-летний F.R. пнул по лицу и убежал. Уберите Статус.A.знакомый 15-летний Р.K. сфотографировал и распространил в социальных сетях. По этому он.A.в отношении родителей ребенка оформляются документы в установленном порядке. Также произошедшее событие обсуждалось с участием руководства школы.
Кроме того, было сказано, что несовершеннолетний занимался спортом. Как говорится в видео, парень не был Tiktokuchi или сетевым активистом.
Партия призвала полностью заблокировать социальную сеть TikTok на территории страны из-за распространенного сообщения. “Слепая популярность TikTok, который отравляет умы трех молодых людей и служит мостом к славе в социальных сетях, и тот факт, что наши tiktokers имеют возможность подключаться через VPN, также указывает на необходимость изучения этого вопроса.
Лучше предотвратить болезнь, чем лечить ее. Итак, давайте посмотрим правде в глаза в то время, когда мы раскрываем нашу скрытую болезнь. Пусть когда-нибудь наша, казалось бы, тривиальная рана не увеличится в размерах и не съест все наше головастое тело”, – говорится в предложении.