Qayd etilshicha, IIB tomonidan joriy yilning 5 fevral kuni taxminan soat 16:00 larda Jondor tumani “Nurafshon” mahallasining “Moxon” qishlogʻida joylashgan stadionda “Tobagar” va “Chandir” qishloqlari fuqarolari oʻzaro futbol oʻyini oʻynaganliklari aniqlangan.
“Futbol oʻyinining tashkil qilinishi, oʻyin davomida sodir boʻlgan janjal va bu jarayonda biror bir fuqaroning tan jarohati olganligi toʻgʻrisida fuqarolarning oʻzi yoki boshqa shaxslar tomonidan Ichki ishlar boshqarmasining 102 avtomatlashtirilgan tizimiga, tibbiy muassasalarga, 103 qisqa raqamli tez yordam xizmatiga, tuman IIB navbatchilik qismi va hududiy profilaktika inspektoriga murojaat kelib tushmagan.
Holatga va ushbu fuqarolarning shaxsiga aniqlik kiritish hamda ularning hatti-harakatlariga qonuniy baho berish maqsadida Buxoro viloyati Ichki ishlar boshqarmasi hamda Jondor tumani Ichki ishlar boʻlimi xodimlari tomonidan tezkor surishtiruv va tergovga qadar tekshiruv harakatlari olib borilmoqda”, deyiladi xabarda.

Об этом сообщили в УВД по Бухарской области.
В социальных сетях появилось видео, на котором запечатлена массовая драка в Бухарской области. Пресс-служба областного УМВД предоставила официальную информацию
Было отмечено, что 5 февраля текущего года примерно в 16:00 часов на стадионе, расположенном в селе Мохон махалли “Нурафшон” Жондорского района, граждане сел “Тобагар” и “Чандир” сыграли между собой в футбольный матч.
“Обращения от самих граждан или иных лиц в автоматизированную систему управления внутренних дел 102, в медицинские учреждения, в службу скорой помощи с коротким номером 103, в дежурную часть районного ОВД и территориального инспектора профилактики по поводу организации футбольного матча, драки, произошедшей во время игры, и получения в ходе нее каких-либо телесных повреждений не поступало.
Сотрудниками Управления внутренних дел по Бухарской области и жондорского районного отдела внутренних дел проводятся оперативно-розыскные и доследственные следственные действия в целях выяснения обстоятельств и личности указанных граждан и дачи правовой оценки их действиям”, – говорится в сообщении.